Merzifon'a Bağlı Köyler

Çavundur Köyü

Çavundur Köyü Nerede ve Hangi İlçeye Bağlı?

Çavundur Köyü Amasya ilinde yer almakta olup, Merzifon Köyleri semtinde bulunan Çavundur Köyü Merzifon ilçesine bağlıdır.Çavundur Köyü haritası konumu ise 40° 53′ 8.1096” Kuzey ve 35° 33′ 19.0728” Doğu gps koordinatlarıdır. Çavundur Köyü bağlı olduğu Merzifon ilçe merkezine 8 kilometre mesafe uzaklıktadır. Çavundur Köyü Amasya şehir merkezine mesafesi ise yaklaşık 35 kilometredir.

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir. Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi vardır. PTT şubesi yoktur ancak PTT acentesi vardır. Köye ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Çavundur Köyü Haritası Yakınında Bulunan Yerler

Çavundur Köyü çevresinde bulunan çeşitli yerler ve Çavundur Köyü ile arasındaki mesafeler.

YerMesafe
Çavundur0.1 km
Çobanören1.3 km
Çayırköy2.3 km
Kabalar Bağları2.7 km
Belvar3.5 km
Aksungur3.4 km
Zugu4 km
Karamustafapaşa4.9 km
Şeyhyeni4.4 km
Kazanlı5.2 km
Suluova Hüyüğü5.9 km
Üçtepeler5.6 km
Osmanoğlu6.2 km
Armutlu7.3 km
Amasya Havalimanı7.1 km
Bayat6.5 km
Bahçecik7.2 km
Hacıbayram7.2 km
Kerimoğlu7 km
Hacıbayram İstasyonu7.3 km

Köyümüz ile ilgili fotoğraf ve videonuz varsa instagram üzerinden bizimle iletişime geçerek eklememizi sağlayabilirsiniz.

MerzifonRadar

Güncel Haberler, Merzifon Şehir Rehberi ve Memleket özlemi çekenler için oluşturulmuş geniş kapsamlı bir haber ve tanıtım sayfasıdır.

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu